+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

Берегоукріплення - один із видів гідротехнічних робіт, завдяки яким прибережна територія може використовуватися для технічних потреб. Берегоукріплення буває різних типів: залізобетонним шпунтом, шпунтом ПВХ, дубовим брусом, георешіткою та габіонами.  Наше підприємство виконує укріплення берегів водойм екологічно чистими матеріалами - габіонами. Берегоукріплення габіонами може виконуватися у вигляді підпірної стінки або укісного кріплення, а також у вигляді комплексного укріплення з використанням габіонів та інших будівельних конструкцій: георешітки, гвинтових паль, пляжної решітки, залізобетонного шпунту, залізобетонних паль, дубового шпунту та ін. При влаштуванні габіонів в місцях їх контакту з грунтом (зі сторони зворотньої засипки або основи) необхідно влаштовувати протисуфозійний шар з геотекстилю.
Укріплення берегу

 

Берегоукріплювальні роботи являється надзвичайно складним заходом, не тільки тому, що його влаштування через безпосередню близькість води є технологічно складним, а і тому, що воно повинно забезпечувати стійкість і потрібну конфігурацію берегової лінії водойми протягом тривалого періоду. Берегоукріплення річки, як і укріплення берега озера або укріплення берега ставка має ряд особливостей у порівнянні з іншими заходами по інженерному захисту території, так як на споруду буде діяти додаткове навантаження від динамічної та статичної дії води, льодові навантаження та ін. При проектуванні берегоукріплення та монтажі потрібно враховувати дуже багато факторів, основними з яких є гідрологічні, гідротехнічні, гідрогеологічні, антропогенні і т.п.
Берегоукріплення габіонами

Берегоукріплення габіонами при вірному проектуванні, виконанні робіт та експлуатації завдяки процесам кальматації з часом стає частиною природнього рельєфу, що дозволяє їм безперервно виконувати свою головну функцію - укріпити берег. Укріплення берега георешіткою такою виконується доволі часто, але має ряд суттєвих недоліків - застосовується тільки при відсутності течії у водоймі та незначному хвилевому навантаженні, необхідність проведення обслуговування після проходження кожного льодоходу при умові періодичної дії течії води (протягом 10-20 днів на рік) і т.п. Але виконувати укріплення берега георешіткою значно дешевше та швидше.
Берегоукріплення

 

Також важливою перевагою габіонів являється їх гнучкість, яка дуже корисна на водоймах з течією та з можливістю підмиву грунту під кріпленням, завдяки якій габіони займають нове, більш стійке положення і при цьому не відбувається руйнування всього кріплення.
укріплення берега габіонами

 

Окрім всього вище переліченого укріплення берегів габіонами при правильному вкладанні каменю (використовується в основному ручна кладка) має естетичний вигляд і не потребує додаткових робіт для декорації фасадної сторони. Також будівництво підпірних стін з габіонів не потребує улаштування дренажу, що в значній мірі здешевлює вартість даних робіт. При необхідності на габіони можливо влаштувати доріжку будь якого типу та огородження. Габіонами можливо виконувати укріплення берегу річки, озера або ставка.

 

Більш детально про:
- перевагах та недоліках різних типів берегоукріплення;
- вимогах до камню для габіонів;
- вимогах до геотекстилю для габіонів;
- вимогах до грунту зворотньої засипки габіонів;
- водопропускну здатність каналів та лотків;
- укріплення берега: послідовність всіх необхідних заходів.

 

Наше підприємство виконує берегоукріплення габіонами та весь комплекс робіт пов'язаних з його улаштуванням. Для отримання більш детальної консультації Ви завжди можете звернутися до нас.

Наверх