+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

Берегоукріплення або укріплення берега - надзвичайно важливий захід інженерного захисту території. Існує безліч його видів, які застосовуються в залежності від існуючих природних умов і поставлених завдань. Основними матеріалами, які застосовуються для берегоукріплення є: залізобетонний шпунт, шпунт ПВХ, дубовий брус, георешітка, габіони та інші.

 

Залізобетонний шпунт застосовується при необхідності забезпечення значної глибини перед підпірною стінкою і підняття рівня території на значну висоту відносно рівня води. Перевагою даного типу кріплення є його практичність і довговічність, недоліком - дорожнеча виконання робіт.

 

Шпунт ПВХ - порівняно новий тип кріплення, застосовується при тих же умовах, що і залізобетонний шпунт, правда в значно менших масштабах (глибині і рівні території). Серед переваг можна назвати практичність, а недоліків - менша довговічність в порівнянні з бетонним і обмеженість довжини в 6м.п.

 

Дубовий брус - цей тип берегоукріплення за технічними характеристиками дуже нагадує шпунт ПВХ. Гранична висота для дубового бруса над місцем защемлення в основі - не більш 2-2,5. Серед переваг - декоративність кріплення і його практичність, недоліків - невелика довговічність, обмеженість довжини.

 

Георешітка - застосовується для укісного кріплення, завдяки ній можна збільшити крутизну мокрого укосу до 1:2 в залежності від висоти георешітки і висоти укосу. Серед переваг - невелика вартість і естетичність (в зоні контакту з водою в хвильового впливу можна георешітку можна заповнити каменем, а вище - рослинним грунтом), серед недоліків - необхідність періодичного обслуговування, зменшення площі ділянки за рахунок укосу, обмеженність використання.

 

Габіони - застосовуються для берегоукріплення у вигляді як укісного кріплення, так і підпірної стінки (гравітаційного типу або армогрунтового типу). При укісному кріпленні вдається здешевити його, але доведеться забрати частину території, правда крутизна мокрого укосу може бути вище - до 1:1,5 в залежності від геології і висоти укосу. Таке кріплення в порівнянні з георешіткою буде дорожчим, але забере менше території за рахунок більш крутого схилу і не буде вимагати періодичного обслуговування. При влаштуванні підпірної стінки з габіонів можливо уникнути втрати фактичної території, але таке кріплення буде дорожчим. Перевагою укріплення берега габіонами естестетічность, довговічність і екологічність кріплення, недоліком - мала механізація робіт.

Наверх