Гвинтові палі
Гвинтові палі - це один із видів паль, котрі складаються з двох елементів: стовбура (круглої металевої труби) і гвинтової лопаті із такого ж металу зі значно більшою площею лопаті в порівнянні зі стовбуром палі, котра загвинчується в грунт вручну або механічно. Завдяки більшій площі перерізу лопаті гвинтова паля несе значно більше навантаження ніж звичайна паля такого ж діаметру. Існують відомості про використання таких паль ще у XVIII столітті.
Основні переваги застосування гвинтових паль:
- економічність - вартість фундаменту для такої ж самої будівлі з гвинтових паль буде нижчою на 30-60% у порівнянні зі звичайною технологією;
- швидкість - тривалість монтажу фундаменту буде складати лише кілька днів, в залежності від кількості паль та умов монтажу;
- мобільність - виконання улаштування паль за допомогою техніки або вручну: в щільній забудові або в місцях, куди не може заїхати будівельна техніка;
- універсальність - виконання встановлення паль в складних грунтових та рельєфних умовах, використовуються для улаштування будівель, причалів, пірсів, терас і т.д.;
- безпека - екологічність, надійність і монтаж паль без вібрації.
Гвинтові палі виготовляються діаметром стовбура/лопаті: 32/100, 42/150, 48/150, 57/200, 76/200, 89/250, 102/250, 108/300, 114/300, 133/350, 159/350, 168/500, 219/500, 325/850 мм з товщиною стінки від 3 до 8 мм, довжиною від 1 до 12 метрів. Діаметр лопаті залежить від фізико-механічних властивостей грунтів основи, способу монтажу паль, величини і типу навантаження на палю. Також можливо виконати гвинтові палі з нестандартним діаметром як стовбура так і лопаті.
Термін служби гвинтових паль залежить від грунтових умов, а також від антикорозійної обробки та товщини металу паль. Так обробка гарячим цинкуванням дозволяє забезпечити термін служби паль від 45 до 150 років, грунтування та фарбування - від 20 до 70 років, заповнення бетоном паль пальдозволяє додатково збільшити термін служби на 30-50%.
Граничне стискаюче вертикальне навантаження для мелату стовбура гвинтової палі, наприклад марки Ст.3, складає 14кН/см² (при підрахунку площі перерізу металу варто враховувати наявність монтажних отворів у стовбурі палі). При заповнені гвинтової палі бетоном до граничного вертикального навантаження на палю слід додатково додавати міцність бетону в палі, яка залежить від класу бетону і, наприклад, для бетону класу В15 складає 1,5кН/см².
Геошурупи – це підвид гвинтових палі, котрі складаються із стовбура (металева кругла труба) і металічної різьби на стовбурі, які так само як і гвинтові палі загвинчуються в грунт. Багатовиткова спіраль сприяє ущільненню грунту, так як по мірі заглиблення геошурупа в грунт, він (грунт) піднімається і впирається в наступну лопаль, котра ущільнює його по сторонах. При зануренні частини різьби у водонасичений грунт, інша частина різьби буде нести вертикальне навантаження.
Геошурупи виготовляються діаметром стовбура 57,76 мм з товщиною стінки 3,0, 3,5, 4,0 мм та довжиною від 0,5 до 7,0 м, довжина різьби складає 35 см, 65 см, та 95 см.
Гвинтові палі і геошурупи широко використовуються в берегоукріпленні, укріпленні схилів, влаштуванні фундаментів, влаштуванні терас та причалів, бетонних роботах разом із габіонами, георешіткою, геотекстилем, шпунтом ПВХ.
Придбати гвинтові палі і геошурупи можливо у нас та забрати зі складу в м. Києві. Також ми надаємо послуги доставки по місту Києву та відправки в будь який регіон зручною для Вас службою доставки.