+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

Проектування - це робіти зі створення праобразу майбутнього об'єкту будівництва, його реконструкції або модернізації і способів його будівництва, який складається з досліджень та розрахунків та відповідає затвердженим вимогам (відповідати положенням законодавства, вимогам будівельних норм і т.д.). Розробка проекту виконується на основі інженерних вишукувань, завдання на проектування та враховується чинна містобудівна документація.

 

Вихідними даними для проектування, які видаються замовником згідно із ДБН А.2.2-3:2014 є:
- містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;
- завдання на проектування;
- генеральний план, детальний план чи фрагмент зонування території;
- пропозиції і дані про будівельні конструкції, вироби, обладнання;
- матеріали інвентаризації, оціночні акти, рішення органів самоврядування та ін.;
- дані для розроблення рішень з організації будівництва і складання кошторисів;
- інші вихідні дані.

 

Перш за все визначається категорія складності об'єкта будівництва на підставі класу наслідків (відповідальності). На основі категорії складності для об'єктів невиробничого призначення визначається стадійність проектування:
- для об'єктів І та ІІ категорій складності проектування здійснюється: в одну стадію - робочий проект (РП), у дві стадії - ескізний проект (ЕП) та робочий проект (РП);
- для об'єктів ІІІ категорії складності проектування здійснюється у дві стадії: проект (П) та робоча документація (Р);
- для об'єктів IV та V категорій складності проектування здійснюється у три стадії: ескізний проект (ЕП), проект (П), робоча документація (Р).

 

Ескізний проект (ЕП) - розробляється для принципового визначення вимог до містобудівних, архітектурних та інших рішень об'єкту, підтвердження можливості створення об'єкту, виконуються розрахунки основних проектних рішень, кошторисної вартості і обгрунтування ефективності інвестицій.
 

Проект (П) - розробляється для визначення містобудівних, архітектурних, технічних, інженерних рішень об'єкту і його кошторисної вартості та на підставі завдання на проектування, вихідних даних та схваленої при тристадійному проектуванні попередньої стадії. Розділи проекту (П) подаються у чіткій формі, у складі та обсязі, достатньому для обгрунтування проектних рішень, визначення обсягів основних будівельних робіт, потреб в будівельних матеріалах та конструкціях.

 

Робочий проект (РП) - розробляється для технічно нескладних об'єктів для визначення містобудівних, архітектурних, технічних та інженерних рішень об'єкту, кошторисної вартості будівництва.

 

Робоча документація (Р) - розробляється на підставі затвердженої попередньої стадії, до складу якої повинні входити переліки робіт, для яких необхідне складання актів на приховані роботи та актів проміжного прийняття відповідних конструкцій. Обсяг та деталізація робочих креслень мають бути доведені до необхідної кількості, рівня.

 

Наша компанія виконує проектування (розрахунок габіона, розрахунок стінки з габіонів, розрахунок георешітки) берегоукріплення, укріплення схилів та укосів, палевих фундаментів, огородження, дренажу із застосуванням габіонів, георешітки, геотекстилю, гвинтових паль. Якщо Ви хочете виконати: проект габіони, проект дренаж, проек палі - ми допоможемо Вам! Ви завжди можете задати питання зв'язавшись з нами.

Наверх