+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

Дренаж являється надзвичайно необхідним заходом практично при любому будівництві. Дренажна система призначена для збору і відводу дощових, грунтових, інших вод. Дренаж дозволяє: підтримувати різноманітні майданчики в сухому стані, захистити фундамент споруд від надмірної вологи, запобігти загниванню коренів рослин, знизити фільтраційний тиск на споруду, знизити гідродинамічний тиск на підпірні споруди тощо.

 

Влаштування дренажу являється складним геотехнічним заходом, тому для його правильної роботи необхідно виконати відповідні розрахунки. Для цього треба попередньо провести інженерно-геологічні вишукування, котрі нададуть нам вихідні дані для проектування, а саме потужність і фізико-механічні характеристики грунтів основи, рівень залягання грунтових вод і т.д. Розроблений проект визначить місце розмещення дрен (дренажних труб), їх діаметр та похил, глибину закладання, місце розміщення оглядових колодязів, необхідні матеріали, місце відводу води та ін. Дренаж повинен бути розрахованим на термін роботи не менший 30 років.

 

В залежності від глибини залягання дренаж буває:
- поверхневий - призначений для відводу поверхневої води (зливова каналізація, поверхневий водовідвід) або високозалягаючої грунтової води, відкритого або закритого типу, сприяє швидкому відведенню води з ділянки в зливову систему або найблищу водойму, завдяки ньому на ділянці утворюється менше перезволожених місць та калюж.
- глибинний - призначений для відведення грунтових вод за межі земельної ділянки за допомогою дренажних труб (дрен), оглядових колодязів.

 

Звичайно глибинний дренаж влаштовується разом з поверхневим дренажом (поверхневим водовідводом), це дозволяє досягнути максимального ефекту роботи дренажної системи.

 

Види дренажних систем:
- пристінний дренаж - застосовується для збору грунтової води біля підпірних споруд та фундаментів будівель, складається з дренажних труб вкладенних на водоупор; 
- пластовий дренаж - вкладається в основі будівлі або споруди на незначній відстані від її краю безпосередньо на водоносний грунт (пласт);
- кільцевий дренаж - розміщується по периметру захищеної споруди, він вкладається для пониження рівня грунтових вод в середині кільця (контура), розміщується на деякій відстані від споруди.

 

Так як кільцевий дренаж влаштовується на деякій відстані від споруди, він може виконуватися і після закінчення будівництва основної споруди, тому цей вид дренажної системи отримав найбільше поширення.

 

Дренажні труби вкладаються в раніше викопану траншею шириною 30-40см з повздовжнім похилом не меншим 5 проміле (5 мм на 1 м довжини) потрібним для самотічної роботи системи. Величина похилу залежить від грунтів, де проходить дрена та особливостей території. Також, при необхідності, в місці збору дренажної води може влаштовуватися дренажний насос, для її відкачування. Звичайно дренажна вода самотічно відводиться в найближчу водойму, зливову систему, магістральний дренажний колектор. Оглядові колодязі улаштовуються в місцях стикування, вертикального перепаду, повороті чи зміні діаметру дренажних труб. При наявності прямих ділянок оглядові колодязі влаштовуються кожні 40-50м.

 

При вкладанні дренажних труб в грунт необхідно влаштовувати зворотній фільтр, завдяки якому зменшиться замулення дрени та, відповідно, збільшиться термін її експлуатації. В якості зворотнього фільтра доцільно використовувати щебінь та геотекстиль, завдяки якому вдасться значно зменшити вартість зворотнього фільтру за рахунок зменшення товщини шару щебня.
Дренаж

 

Дрена виконується з поліетиленових, полівінилхлоридних або поліпропіленових дренажних труб з перфорацією (частковою 120º, частковою 180º, повною 360º). Часткова перфорація використовується при частковому проходженні дренажної труби вище рівня грунтових вод, коли перезволоження грунтів в даному місці являється надзвичайно небажаним. Для дренажу використовуються труби діаметром 50мм, 110мм, 160мм, 200мм, 250мм, 315мм, 400мм, 500мм та 630мм.

 

Оглядові колодязі (перепадні колодязі) можуть виконуватися з полімеру або бетону. Останнім часом найбільшого поширення отримали колодязі ПВХ малих труб (315мм або 400мм). Вони надзвичайно прості в монтажі, мають високу хімічну стійкість і довгий термін служби, герметично з'єднані з дренажними трубами, можуть бути найрізноманітнішої висоти.

 

При улаштуванні поверхневого дренажу у формі каналу раціонально використовувати габіонні матраци. Завдяки ним вдається укріпити укоси каналу, забезпечити безперешкодний притік води до каналу, надати естетичності, а з часом та природнього вигляду споруди.

 

Грамотно влаштований дренаж сприяє пониженню грунтових вод та, як наслідок, значному зменшенню тиску на підпірні стінки та інші споруди.
Дренаж

 

Місце збору каналізаційних стічних вод розділяють на два типи:
- септик - конструкція, де проходить збір та очистка стічних вод;
- вигрібна яма - конструкція, де проходить тільки збір стічних вод, вона потребує періодичного обслуговування (відкачування).

 

По матеріалу септики поділяються на:
- бетонні - менш дорогі, але більш складні у встановленні, можуть улаштовуватися на певній глибині і при наявності високого залягання грунтових вод;
- пластикові - більш дорогі, але менш складні у встановленні, улаштовуються безпосередньо під грунтовою поверхнею вище рівня залягання грунтових вод.

 

Септик являється надзвичайно необхідним на приватній ділянці при відсутності централізованого водовідводу. В ньому збираються і, в залежності від типу септика, очищуються всі каналізаційні стоки.

Септик

 

Наше підприємство уміє влаштовувати дренаж ділянки, дренажну систему, зливову каналізацію, септики практично будь якої складності. Ви в будь який час можете звернутися до нас за консультацією.

Наверх