+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

Доволі часто перед нами ставиться завдання улаштувати водойму заданих характеристик на певній ділянці. Після цього нами зазвичай пропонується кілька варіантів вирішення даного завдання із відповідними техніко-економічними розрахунками для кожного з варіантів. Враховуючи власний досвід можемо сказати, що при глибокому заляганні грунтових вод (від 3-х метрів) зазвичай економічно доцільно влаштовувати гідроізоляцію чаші водойми, задля уникнення фільтраційних втрат, підтримання потрібного нам рівня води та запобігання втрат території ділянки на улаштування підпірних стін, укосів і т.п. Також влаштування гідроізоляції потребують водойми при забрудненості грунтових вод, значному коливанні їх рівня води та в інших випадках.

 

Гідроізольована водойма може одночасно виконувати кілька функцій, основними з яких є:
- декоративна - водойма на території - це завжди гарно;
- забезпечення безпеки - наприклад пожежна водойма на підприємстві;
- резерваційна - акумуляція води (як дощової так і грунтової шляхом підкачки) для забезпечення потреб підприємства у воді на певний період.

 

Гідроізоляція водойми - це досить складний процес, який повинен враховувати дуже багато різних факторів, для того щоб уникнути надмірних втрат води під час експлуатації. Основним протифільтраційним матеріалом за допомогою якого виконується гідроізоляція являється геомембрана. Вона вкладається на попередньо спланований і ущільнений грунтовий шар вкритий термообробленим геотекстилем для додаткового захисту геомембрани від порізів камінням. Геомембрана поставляється в рулонах значної ширини задля уникнення її перевитрати в місцях стикування. В місцях стикування геомембрана вкладається внахлест та спаюється між собою. Для закріплення геомембрани на схилі, на його вершині геомембрана анкерується траншейним способом. Також гідроізоляції потребують водоскидні споруди водойм утворені із водопроникних пористих елементів, наприклад габіонів

 

Спеціалісти нашої компанії із задоволенням дадуть відповіді на ваші запитання.

Наверх