+38 044 227-98-56
+38 097 356-24-80
Зворотній дзвінок

В Україні значна частина територій в тій чи іншій мірі мають високе залягання грунтових вод: як сезонне так і постійне. Також велика частина земель (захід, центр, північ) є перезволоженими через значну кількість опадів.

 

Перед будівництвом будівель або споруд для захисту фундаменту при необхідності потрібно виконати водопониження на ділянці, а також збір і відведення зливових вод. Для боротьби з високим рівнем грунтових вод існує кілька підходів:
- підняття ділянки - завезення ґрунту на ділянку і підняття його до позначки при якій низ фундаменту буде вище максимального рівня грунтових вод;
- водопониження на ділянці (дренаж) - улаштування дренажної системи з відведенням води самоплином у водойму, зливову каналізацію, дренажне поле або водозбірний колодязь з насосом.

 

Проектування дренажу або проектування дренажних систем вимагає від проектувальника ретельного збору і аналізу даних інженерних вишукувань на ділянці: геодезичної зйомки, геологічних вишукувань, а також гідрогеологічних умов території. Тільки після аналізу даних і проведення відповідних розрахунків можна говорити про правильне улаштування дренажної системи.

 

Проектування дренажу і поверхневого водовідведення має такі особливості:
- проектування проводиться від його закінчення до його початку;
- поверхневий водовідвід повинен працювати разом з глибинним дренажем, але обов'язково використовувати різні водопроводи для доставки води в місце збору, щоб виключити можливість потрапляння води зі зливової каналізації в дренажну систему, що призведе до додаткового обводнення ґрунтів основи;
- поверхневий водовідвід зазвичай повинен мати велику пропускну здатність (більший ухил або площу перерізу), ніж глибинний дренаж;
- глибинний дренаж, як і поверхневий водовідвід повинні мати можливість обслуговування час від часу (оглядові колодязі, піскоуловлювачі і т.д.).

 

Проектна документація повинна показувати відмітки дна кожного колодязів, позначки початку і закінчення дренажної труби, ухили дренажних труб і ін. також в проектній документації повинні бути присутніми розрахунки притоку води до дренажу, його пропускної здатності та характеристики всіх матеріалів, які застосовутимуться при будівництві (дренажних труб, лотків, геотекстилю та ін.).

 

Добре спроектований і виконаний дренаж повинен служити не менше 30 років.

 

Фахівці нашої компанії завжди допоможуть Вам і дадуть відповідь на всі Ваші запитання з проектування та будівництва дренажу.

Наверх